کامران جلیلیان

ارتباط Voip Elastix با Firewall TMG2010

با سلام دوستان

راهکار هایی برای ارتباط دادن بین VOip Elaxtix و Firewall TMG2010 در شبکه را بگید و دو سناریو یکی برای ارتباط داخلی و یکی برای ارتباط خارجی با سرور VOIP بیان کنید .

لذت یادگیری با توسینسو
به عنوان شخصی که مدت هاست از سایت توسینسو استفاده می کنم باید بگم که واقعاً یکی از بهترین مرجع ها برای ارتقاء دانش شخصی هست. دوره های سایت، راهکارها و مطالب، همگی عالی هستند.

منظورتون از ارتباط چیه؟ Elastix از TMG قراره اینترنت بگیره؟ قراره با TMG تانل بزنین بین شعباتتون بعد با الستیکس توی یه شعبه ارتباط برقرار بشه؟ سوال خیلی گنگه، ولی باید خدمتتون عرض کنم الستیکس یه مصرف کننده دیتا و پهنای بانده، همونطور که یه PC معمولی با TMG ارتباط داره همونطورم الستیکس ارتباط داره. اگه کاربرد خاصی مد نظرتونه بیشتر توضیح بدین.

بله گفته های شما درت هستن منظور من از ارتباط این هست که از چه طریقی شما لینک ارتباطی بین VOIP و TMG و Client ها رو برقرار میکنید .

در باره ادامه سوال شما Elastix هم قراره از TMG اینترنت بگیره و هم از خارج از TMG , سوال اینجا هست دلیل استفاده از دو لینک برای Elastix چی هست و اینکه آیا استفاده از TMG مثلا یک Site To Site زدن کافیه ک ارتباط سرور های VOIP رو برقرار کنه ؟

K.Jalilian

شما میخواین که دو شعبه از شرکتو بوسیله VPN بهم وصل کنیدن و دوتا الستیکس رو باهم ترانک کنین، برای این کار از فایروال TMG میخواین استفاده کنین. تا اینجا درسته؟

اولا تفاوتی نداره که با چی بخواین VPN بزنین وقتی تانل ساخته شد، انگار دوتا شعبه از شرکت توی شبکه (ساختمان) هستند و باید از طریق یکی از پروتکل های DUNDI و یا IAX2 و یا پروتکل استاندارد SIP بین دوتا سرور ترانک بزنین که ربطی به TMG نداره.

دوم قویا توصیه میکنم از فایروالهای نرم افزاری برای این نوع VPN استفاده نکنین که خیلی براتون گرون تموم میشه، حالا اگه نبود سیسکو و جونیپر و فاندایی، حداقل میکروتیک استفاده کنین. انتقال صدا شوخی بردار نیست که بخواین با TMG و یا ISA و یا حتی Router OS خود میکروتیک بخواین انتقالش بدین. حتما برای VPN برین سراغ سخت افزار به هزاران دلیل.

بله حالا بحث اینکه برای vpn از نرم افزار هایی مثل TMG یا هرچیز دیگه ای استفاده بشه مهم نیست گرچه من از TMG و ISA استفاده کردم و مشکلی نبوده من اینو میخوام چطو شما از خارج از شبکه و داخل شبکه همزمان نیشه با سرور VOIP اتصال برقرار کرد

K.Jalilian

ببینید دوست عزیز من منظورتون رو متوجه نمیشم، به اینترنت که از 2 جا متصل نمیشه که فقط یه Gateway میتونیم براش ست کنیم که حالا یا مال فایروالتونه یا DSL Router و یا هر چیزی که اینترنتو میرسونه. و CentOS (یا هر لینوکس دیگه) اصلا نمیزاره 1 Gateway بیشتر داشته باشین چون موجب لوپ میشه.

ولی اگه منظورتون 2 تا سرور VoIP که محدودیتی وجود نداره و میتونه به بی شمار سرور VoIP از انواع مختلف مثل میکروسافت لینک، کامایلو، CUCM، هر نوع IP PBX استریسکی دیگه و ... متصل بشه. بشرطی که مسیری به اون سرور داشته باشه.

پاسخ شما
برای ارسال پاسخ خود وارد شوید.
از سرتاسر توسینسو
تنظیمات حریم خصوصی
تائید صرفنظر

تو می تونی بهترین نتیجه رو تضمینی با بهترین های ایران بدست بیاری ، پس مقایسه کن و بعد خرید کن : فقط توی جشنواره تابستانه می تونی امروز ارزونتر از فردا خرید کنی ....