درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

Voip

نویسنده متن پست
پاسخ به این پست
author
afarhad
فرهاد مهریاری
1394/06/14 06:39:26
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

چند روز پیش از روی کنجکاوی که بدونم Voip چی هست از سایت myvoipapp.com برنامه voip رو برای ویندوز دانلود کردم نصب کردم
محیط کاربریش ساده بود چند تا کاربر پیش فرض هم داشت کلا کار باهاش راحت بود
برنامه zoiper رو هم رو دوتا آندروید نصب کردم آی پی رو و نام کاربری و رمز و هم تو هر گوشی وارد کردم هیچی دیگه حل شد !

بعد که اومدم اینجا مطالب در مورد Voip بخونم ، صحبت از تجهیزات اضافی و الستیکس و سیسکو بود یعنی سخت به نظر می رسید !

حالا تو تعجبم که یا من مسیر و اشتباهی میرم یا شما زیاد سخت میگیرین D:
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
45 ماه قبل
VoIP برپایه سیسکو یا الستیکس یا سایر محصولات حرفه ای برای اینکه بتونند در سطح شبکه های خیلی بزرگ سرویس دهی کنند به همون نسبت نیاز به بستر سخت افزاری قوی دارند. به طور مثال سیستم تلفنی الستیکس روی سیستم عامل CentOS پیاده شده و می تونید اونو به صورت مختلف نصب کنید مثلا توی ویدیو آموزشی که در رابطه با الستیکس توی سایت گذاشتم نحوی نصب را توی VMWare نشون دادم و بودن هیچ سخت افزار اضافی اینکار را انجام دادم
استفاده از سخت افزار زمانی مطرح میشه که شما بخواین الستیکس رو برای عملکرد بهتر روی یک سرور مجزا نصب کنید یا بخواین این سیستم را به خطوط تلفن شهری متصل کنید
author
afarhad
فرهاد مهریاری
45 ماه قبل
بهترین برنامه برای پیاده سازی Voip روی ابعاد نه متوسط مثلا دوتا ساختمان 4 طبقه با 20 کاربر چی هست ؟
و برای اتصال به خطوط شهری الزاما نیاز به تجهیزات اضافی هست ؟ و جز این برای اتصال به خطوط شهری هزینه ای دیگه هم داره ؟
author
jeffar
جعفر قنبری شوهانی
45 ماه قبل
انتخاب برنامه یا بستر به عوامل زیادی بستگی داره مثل تجهیزات موجود ، هزینه ، درجه اهمیت موضوع و ...
اما در کل برای اینجور شبکه های الستیکس خیلی خوب جواب میده
برای اتصال به خطوط شهری نیاز به کارت یا گیتوی FXO داریم
هزینه دیگه ای نداره
author
ali_z
علی زوار
45 ماه قبل
این سیستمی که شما راه اندازی کردید درست است ودر این حد voip هلو بوده و بسیار خوش مزه و جذاب و دلچسب است کار بعد از این مرحله شروع می شود که شما موفق بشوید سیستم را با gateway مناسب به شبکه مخابراتی یا شبکه کامپیوتری وصل کنید سرت را درد نمی آورم مشکلات واقعی که در voip بعضی هامنالند کلا مربوط به سیستم های بزرگ بالای هزار شماره بوده و به عدم تطبیق سیستم های مختلف در ارتباط با همدیگر است برای مثال در یک شرکت بزرگ دو سیستم TDM و Voip بهم دیگروصل شده اند و در ارتباطات عادی مشکلی ندارندولی خرابی خاصی وجود دارد که بعد از گذشت یکسال و با بررسی Trace مختلف خرابی مرکز Voip مشخص شده ولی هنوز خرابی برطرف نشده است قیمت سیستم Voip بیش از یک ملیارد تومان بوده و برند نسبتا معروفی است وکارشناسان voip آن شرکت هم حرفهای هستند .
درک این خرابی و اثبات آن برای یک کارشناس حرفه ای بیش از 20 ساعت طول میکشد بشرطی که هم voip بلد باشد و هم TDM خوش به حال آنهایی که برنامه نویس اند.
همیشه موفق باشید.

برای ارسال پست ابتدا به سایت وارد شوید

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات